Skontaktuj się z nami
+48 12 641 66 69

Nowoczesna czujka dymu i ciepła TSD1 – SATEL

czujnik dymu satelW nowoczesnych domach oraz niedawno zbudowanych obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej standardem stają się czujniki przeciwpożarowe jako niezbędny element skutecznego systemu ochrony przeciwpożarowej. W ofercie sklepu internetowego Napad.pl – czujniki i alarmypojawił się nowy bardzo interesujący produkt, czujnik dymu i ciepła SATEL, który oferuje dwuczynnikową ochronę p. poż. pomieszczeń. Urządzenie wyposażone jest w  dwa układy prowadzące detekcję dymu zgodną z wymaganiami normy EN54-7 oraz  detekcję ciepła zgodnie z normą EN54-5, a ponadto posiada unikatowy mechanizm – komorę Swirl przyspieszająca wykrywanie dymu co przekłada się na skuteczność jej wykorzystania.

Czujka TSD-1 to punktowy czujnik, który został stworzony do detekcji zagrożenia pożarem już w najwcześniejszych stadiach jego powstawania. Do tego celu zastosowano fotoelektryczny detektor dymu widzialnego, oraz działający na zasadzie nadmiarowo-różniczkowej sensor temperatury. Unikatowa konstrukcja komory pomiarowej urządzenia zapewnia dużą czułóść i bezkierunkowość, a precyzyjny filtr Hexamesh wykonany ze stali nierdzewnej stanowi doskonałe zabezpieczenia przed dostaniem się do jej wnętrza elementów stanowiących zanieczyszczenie mogące zaburzyć jego pracę.

Konfiguracja czujki odbywa się za pomocą mikroprzełączników oraz wbudowane rezystory parametryczne końca linii ułatwiają jej podłączenie do praktycznie każdej centrali alarmowej z zasilaniem 12V. Do wykrywania dymu widzialnego wykorzystywana jest metoda optyczna. Kiedy stężenie dymu w komorze optycznej przekroczy określony próg, wywołany zostanie alarm. Parametry pracy czujnika dymu są modyfikowane w zależności od zmian temperatury rejestrowanych przez czujnik termiczny (termistor). Czujnik termiczny pracuje zgodnie z wymaganiami klasy A1R (EN 54-5). Alarm zostanie wywołany po przekroczeniu określonego progu temperatury (54°C – 65°C) lub w przypadku zbyt szybkiego wzrostu temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *