Skontaktuj się z nami
+48 12 641 66 69

Czujnik metanu czyli gazu ziemnego DG1-ME Satel

czujka metanu gazu ziemnego

Cyfrowy detektor gazu ziemnego (metanu) wyposażony jest w mikroprocesorową czujkę gazu, który odpowiada za skuteczne wykrywanie niebezpieczeństwa związanego z wybuchem tego palnego i wybuchowego gazu. Stężenie wywołujące alarm skalibrowane jest na 20% dolnej granicy wybuchowości metanu natomiast stężenie wywołujące ostrzegawczy prealarm wynosi 10% dolnej granicy wybuchowości metanu. Jest to dostateczny margines skuteczności aby móc zlokalizować źródło pochodzenia metanu i przeprowadzić działania mające na celu zabezpieczenie osób i mienia. Czujnik wyposażony jest w sygnalizację na poziomie wizualnym i akustycznym, a także może być podłączony do centralnego systemu alarmowego odpowiadającego np.  za zdalne powiadomienie.

Czujnik metanu jest niezbędnym elementem zabezpieczenia wszędzie tam gdzie w szczególny sposób występuje ryzyko nieszczelności instalacji bądź pojawienia się tego gazu na skutek naturalnych procesów organicznych. Mikroprocesorowe, cyfrowe czujki gazu ziemnego DG-1 ME wyróżniają się dużą niezawodnością oraz niewielkim poborem prądu. Mechanizm cyfrowej kompensacji temperatury umożliwia pracę w szerokim zakresie temperatur. Przekroczenie progowego stężenia gazu jest sygnalizowane optycznie i akustycznie. Czujki przeznaczone są do pracy w ramach systemu alarmowego.

Dodatkową zaletą detektora gazu ziemnego jest tzw. funkcja auto-diagnostyki – monitoruje napięcie zasilania i testuje sprawność sensora gazu. W przypadku wykrycia nieprawidłowości działania sygnalizuje to krótkimi dźwiękami i mignięciami diody LED oraz rozwiera styki przekaźnikowe.

Zastosowanie DG-1 ME:
Kotłownie gazowe
Pomieszczenia z piecykami gazowymi
Kuchnie i łazienki

Więcej informacji na temat tego czujnika gazu ziemnego DG1-ME Satel: tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *