Skontaktuj się z nami
+48 12 641 66 69

Czujnik tlenku węgla zapobiega zatruciu czadem

Sezon grzewczy w pełni, nasze instalacje gazowe i wentylacyjne pracują pełną parą – ale czy są w pełni bezpieczne? Statystyki Państwowej Straży Pożarnej rok rocznie dowodzą, że problem istnieje i objawia się setkami zatruć czadem i kilkudziesięcioma ofiarami śmiertelnymi. Najlepszym rozwiązaniem, w takiej sytuacji jest regularny przegląd sprawności instalacji oraz wyposażenie naszych domów i mieszkań w czujniki tlenku węgla (czadu). Z godnych polecenia są urządzenia marki GAZEX, Kidde i SATEL – dostępne są czujniki integralne bądź pracujące w ramach systemu alarmowego sterowanego przez centralę alarmową.

czujnik czadu kidde

Jaki czujnik czadu do typowego mieszkania ?

Do większości zastosowań w mieszkaniach i małych domach doskonale sprawdzi się stacjonarny czujnik tlenku węgla na baterie np.

www.napad.pl/produkty-370-1910-czujnik-tlenku-wgla-900-02230uk-kidde-nighthawk-3864.htm

www.napad.pl/produkty-370-1950-czujnik-tlenku-wgla-5co-kidde-compact-3892.htm

www.napad.pl/produkty-370-340-czujnik-tlenku-wgla-ddconaps-gazex-12v-dc-1808.htm

Należy przy tym pamiętać o jego regularnym sprawdzaniu, oraz wymianie baterii – czujniki takie wyposażone są w sygnalizację wyczerpania baterii, ale w przypadku osób starszych, które mogą mieć problem ze wzrokiem i słuchem należy na to zwrócić szczególną uwagę!

Jaki tlenku węgle do większego domu bądź obiektu?

Do większych gabarytowo obiektów, szczególnie tam gdzie jest wiele osób przebywających na zmianę najlepszym rozwiązaniem będzie czujnik zintegrowany z centralnym systemem alarmowym – taka czujka może oprócz sygnalizacji dźwiękowej, generować powiadomienia GSM przez wiadomość tekstową SMS lub radiowo. Przykładem takiego rozwiązania będzie czujnik tlenku węgla SATEL, który współpracuje z dowolną centralą alarmową marki SATEL jako element systemu wykrywania i sygnalizacji włamań i niebezpieczeństw.

czujnik tlenku węgla satel

www.napad.pl/produkty-370-863-czujnik-tlenku-wgla-dg1-co-satel.htm

 

Statystyki wypadków z zatruciem tlenkiem węgla w poprzednich latach są jednoznaczne i pokazują jak niebezpiecznym przeciwnikiem jest ten śmiertlelnie trujący gaz – bezwonny, bezbarwny zabijający po cichu. Przykład takiego zdarzenia jest tutaj www.psp.wlkp.pl/?art=1062 .

Więcej informacji znajdziesz:

www.psp.wlkp.pl/?art=915

pl.wikipedia.org/wiki/Tlenek_w%C4%99gla

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *